لک پرس
رسانه فرهنگی قوم لک
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
پاسخی به پان لرها

بنام یزدان پانک 

پاسخی به پان لرها

نویسنده:محمود نظری 

سالهاست که سلاخان قوم لک ،پای بر شانه ی سترگ قوم لک مینهند و افتخارات و میراث قوم لک را بنام خود معرفی میکنند!

اینروزهای پان ها که بر اساس دیکتاتوری ویرانگر رسانه ی و به همت شبکه ی افلاک خویش را با ما لک زبانان در زبان مشترک میپندارندودر اتحاد متفرق جلوه میدهند!!
این روزها را باید در تاریخ قوم لک حک نمود،جایی که پان های لر میراث مبارک ما را بنام ملودی های وحدت بخش خویش می پندارندتا محبوب قلوب گردند!!!
اینروزها ترانه ی هارگیزلرین لرها قلب تمام زنان گلونی پوش دیارم را شکسته و ابهت مشکه هی مشکه مادران لک ،تمام کودکان دیارم را بخواب نوشین برده است!!
امروزه هیچ قومی بدون میراث و هویت قومی نیست و هر قومی میراثی مانا بنام خویش در تاریخ ثبت و ضبط نموده است!!( میراث لر و کرد چه می باشد)
این روزها مردمان قوم لک با قدرت عجیب ،بیداری هویتی ،پیدا نموده ودر حال عبور از هزار توی زمان اند و با قدرتی باور نکردنی در حال تسخیر قله های شعر و موسیقی،فرهنگ و هنر اند!!
قدرت باور نکردنی #چهل سرو#لاوه لاوه و پیچ های گلونی شیر زنان لک بر بال بادها نشسته که در حال شکفتن سقف تاریخ در منتهی الیه صعود است!!
این روزها نخبگان قوم لک ،ساعاتشان با نبض اساطیر ، بزرگان و هویت های قوم لک کوک گردیده و اوای تیشه ها از بیستون دلها برخواسته وبر طاقچه ی تکامل سوار گردیده است !!
باید تاریخ اینروزها را بر گنبد زمان حک نماید و تمامیت خواهی پان های همسایه را هشداری جدی بداند و صحت مکاشفات قوم فرهیخته ی لک را به نبض زمان پیوند زند و بر کنگره ی دل تک تک هویت خواهان حک نماید که زمان،میوه ی بسته بندی داشته های قوم لک در جغرافیای لکستان است!!
شاعران ما اینروزها با نوای شور انگیز شعرشان ،قوم لک را به پنجه سحر امیز نوازندگان لک زبان پیوند داده اند و نفس زلال و آواز شورانگیز خوانندگان قوم را اساطیری نموده اند(مهران غضنفری ها)بگذار از قومم ترانه ی باقی بماند تا تسلسل دور باطل لک ستیزان را رقم زند و زادگاه اساطیری ارش های قوم لک گردد!!
فرهیختگان قوم بزرگ لک:
بهار قوم فرهیخته ی ما ،زمانی پر از الاله خواهد گردید که قلم های ما گاهواره ی افلاطون و ارسطوی تفکر گردد و شعرمان پراز خزاین گهر بار کلام #ابوالوفا ها،ترکه میرها،ملا منوچهر و ملاحقعلی ها گردد و کلام نویسندگان ما پهلوان دشنه بند،تحدی  و مبارزه طلبی با سارقان و جاعلان هویت های ما باشد!!
برسم ادب و برسم میهمان نوازی قومم بیان میکنم که:
قوم لک با هیچ قومی اعم از لر و کرد سر جنگ در میدان اصالت و هویت ندارد و این قوم حسن همجواریش را با این اقوام زاگرس نشین گرامی دانسته و میدارد و هیچگاه خویش را بالاتر و برتر از دیگران(لر و کرد)ندانسته و نمیداند!!
اما قوم لک خویش را میراث دار هویتهای میداند که از جانب اقوام کرد و لر در دستبرد و سرقت قرار گرفته اند و هیچگاه تا پس گیری میراث های مانایش که شناسنامه ی تک تک لک زبانان است از پای نخواهد نشست!!
تاریخ بدرستی گواهی خواهد داد که اقوام در جست و جوی نداشته های خویش هستند و افرینش کلمات ننگین و بی هویت و بی شناسنامه ی#مینجایی_اینجایی_انجایی_لر_لک و... همگی نمونه هایی از تلاش های نافرجام امپراطوری رسانه ای قوم لر می باشند!!
کومه ها از این نامهربانی ها به خاطرات پرداخته اند و در استراحت گاه تاریخ بر جهل و جعل جاعلان خنده شان گرفته است!!
امروزه روح محققان ازاین سرقت ها و جهل و جعل ها به ستوه درامده ودر گورستان بدون ستاره لر و بدون میراث 
مانا به انتظار شرمساری پان های لر و کرد به خلسه فرو رفته است!!!
نخبگان ما ،امروزه بر عرش لاهوت ،مشق ناسوت میسرایند و ما از جعل متلاطم پانلرها به ستوه امده ایم !!
مغز تاریخ و مسیر تاریخ هیچگاه بوسیله ی هیچ‌ پانلر یا پانکردی هدایت نمیگرددو تاریخ دارای قواعد نیرومندی است که هیچگاه ما نمیتوانیم مسیرش را دستکاری نمائیم !!
من مطمئن هستم که تنها یک دست و یک اراده هدایتگر تاریخ خواهد بود و ان اراده قضا و قدر الهی است و قلم قلندران جاهل و جاعل غبار تکلم بر صفحات تاریخ  خواهد بود و کوچکترین بادی پاک کن تمام حعل ها وجهل ها ست!
بیایید بر طبل وحدت بکوبیم و با برادری و برابری لرستان را سکونت گاه اهوان چشم خسته کنیم و نهال دوستی بکاریم تا بذر عاطفه و محبت درو کنیم!!
بیایید بر کاکل هویت های مانای پدرانمان ، حمام افتاب بگیریم و بر اسب اصالت نهیب وحدت زنیم تا در کورس مهربانی و عاطفه شرمسار تاریخ نشویم!!
برادران لر و کرد:
قوم بزرگ لک ،هیچ گاه پان نداشته و ندارد و #پان کسی است که به هویت ها و میراث دیگران دستبرد بزند و انان را بنام خویش سرقت نماید!!!
امروزه زخم ها امده اند و خویش را ترجمه وحدت کرده اند و اصالت را با قدرت فریادگر گردیده اند!!!
تعداد بازدید از این مطلب: 166
موضوعات مرتبط: مقالات ,
|
امتیاز مطلب : 2
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 12
می توانید دیدگاه خود را بنویسید

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]