لک پرس
رسانه فرهنگی قوم لک
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
پاسخی به گروهبان قندلی احمد زینی بی وند ایلامی

بنام یزدان پاک

نویسنده: محمود نظری

پاسخی به گروهبان قندلی(احمد زینی بی وند) ایلامی

جناب گروهبان قندلی (احمد زینی بی وند)سالهاست که ارامگاه تارو پودبسته وهم شما ،فریادگر حکایتی است در قبض منشورهای منسخوتان و فسیل ذهن های کوچک و بی مقدرتان،هنگامی که نام مقدس لک را بر زبان می اورد باید وضو داشته باشید!!

جناب#زینی وند:
شرمسارم از اینکه پسوند مقدس#وند را در انتهای نامتان بنویسم چون صدای اربابان اصالت در گلوها چرکین میگردد و ویترین پیرایش کلمات را بر هم میریزد،پس به احترام قوم اهوراییم تا پایان نوشته ام شما را زینی بی وند میخوانم،شاید اندکی دل ریش شده ی قومم التیام یابد و مزخرفات کانالتان کمرگاه چرندیات خوانده گردد!!
شما با چه پیشینه ای برای سازمان علمی و فرهنگی جهان (یونسکو) تعیین تکلیف و لم داده بر کاناپه غرور ادای ژان والژان ها را در اورده اید!!
گویا اینبار دفتر متخصصین قوم شناسی و پان هایتان نشخوارگران خوبی نبوده اند و چرندیات شما نسبت به قوم کهن و سترگ لک،از دهنی بیرون امده که روزی هفتاد بار باید غسل له له عرق سگی نماید!!
سالکان طریقت و پیران سخندان قوم لک ،از نوشته ی سرتاسر نشخوارت به ستوه امده اند و اینجانب بعنوان فرزندی کوجک از قوم لک بر خویش لازم دانستم با ادبیاتی در شان شما و دوستان اویزان به خانقاه خشخاشتان بدهم!!
شما که نه معنای زبان میدانی و نه معنایگویش و لهجه چطور برای سازمان علمی فرهنگی یونسکو ،نشخوار کرده اید!!
بقول حکیم طوس فردوسی والاتبار:
بزرگش نخوانند اهل ادب
که نام بزرگی به زشتی برد
ایمان دارم که شما نه بزرگید و نه اصالت در نگاه و نگارشتان وجود داشته است !!
شما زبان سترگ لکی با پیش از ۷ میلیون گویشور را بقول خودتان با لهجه ی #سوزمانی با دویست گویشور همانند کرده اید؟؟
این چه منطقی است که در فراموشخانه ی ذهن شما شکل گرفته است و پادگان شکست خورده ی پانهای شما را در این قیاس اینگونه مشوش و بهم ریخته است؟؟؟
شما کاروان سفارت غارت هویت های قوم لک را سالهاست شکل داده اید و سالهاست پادگان ویران شده ی بی میراثی و بی هویتی تان را بسراغ سرقت داشته های قوم بزرگ و ایرانی الاصل لک کشانده است!!
جناب#زینی_بی_وند:
شما سالهاست میراث هویتیاصالت های قوم لک را به یغما و غارت میبرید و پادگان خالی ذهنتان را به هذیان گویی وصل کرده و میکنید!!! 
از شما سوالاتی میپرسم و انتظار دارم مرد باشی و جوابگو:
شما چرا دایه ی مهربانتر از مادر گشته ایدو دارید برای قوم لک به خیال خام خودتان نسخه ی شفابخش میکشید؟؟
شما با کدامین بار علمی و مدرک برای یونسکو کار فرهنگی (ثبت زبان)انجام داده اید؟؟
از فراز تصویرها و توهماتی که بر ذهن بیمارتان میگذرد ،می گذرم چون مدتهاست اجناس اخلاقی شما پان ها رنگ باخته و شرکت تعاونی توهماتتان سالهاست مدفن جعلیات و جهلیات گشته است!!
میخواهم با خصلت لکی بشما برادر نابالغم نصیحتی بکنم !!!
قطعا از خواندن این مرقومه برق از کله ی مبارک یونسکویی تان میپرد ،اما نگران نباش ،چون در فضای حقیقی شما را به مناظره ای فرا میخوانم تا غرامت بی توجهی و گنده گویی هایتان را در دادگاه وجدانتان به شما بدهم!!
سالهاست که پان های کرکس با امپراطوری های رسانه ای قوم مظلوم لک را در محاصره قرارداده و بقول :
نیچه ی بزرگ:
انچه که مرا نکشد ،قوی ترم خواهد کرد!!
جناب#زینی_بی_وند:
باز میکردم و با نی لبک خوانش چهلسرو سرود بودن برای اصالت هایم میخوانم و ازخدا میخواهم که سینه ی معیوبتان فراخ گردد و دوازده هزار سال قدمت زبان لکی بر دل سنگ نبشته ها دریابی تا استواری هومیان،بیستون ،دلفان و ایشتار به صداقت ایل حوزمانوند و درود و فرامان دریابی و تاریخ جهان(دره شهر) را با خون و پوستت لمس نمایی تا ابسالی ذهن خشکتان رونق یابد و تیرداد نگهبان خوشه ها ، عظمت قوم لک را همانند #شیرز افسانه ای برایت تداعی کند و صداقت و گفتار دلفانیان نازنین در قدم و قلمتان جلوه یابد و روان تان به ضیافت خوبی ها و مهربانی ها برود!!
امیدوارم ،تمام لک زبانان عزیز ،این نوشته را منتشر نمایند تا بدست#زینی_بی_وند برسد!!
ما قوم لک بزودی زایش شکوفه های مهربانی را به تماشا خواهیم نشست و شاعران ،نویسندگان و محققان بزودی نویسه ی لکی را ارائه خواهند داد و قوم ما عملیاتی شدن اصل پانزدهم قانون اساسی را جشن خواهند گرفت و زبان لکی در مدارس و دانشگاه ها تدریس خواهد شد!!!
فرزند کوچکی از قوم بزرگ لک
تعداد بازدید از این مطلب: 120
موضوعات مرتبط: خبر ,
|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 10
می توانید دیدگاه خود را بنویسید

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]